”Prevenirea și protecția împotriva inundațiilor în bazinele superioare Prut și Șiret, prin punerea în aplicare a unui sistem modern de monitorizare cu stații automate - EAST AVERT”
MIS ETC 966
Graniţe comune. Soluţii comune
Сьогодні у Чернівцях можлива рекордна спека

За словами начальника Чернівецького гідрометеоцентру Тетяни Негадайлової, сьогодні мешканцям області залишилося пережити останній спекотний день. Однак – найбільш жаркий. 

 

Від завтра на всій території області нарешті вже буде прохолодніше. Скрізь пройдуть дощі з грозами, місцями сильні, після яких денна температура сягатиме звичних для нашого краю цієї пори позначок плюс 25-26 градусів. Отож сьогодні – останній день спеки. Зате – дуже сильної, майже африканської (між іншим, щороку пекельну спеку нам справді приносить із району Африканського континенту гребінь Азорського антициклону), бо очікуємо температуру не менше 37 градусів, - каже т. Негадайлова. - Цілком імовірно, що сьогодні навіть може бути побитим абсолютний рекорд екстремально високих температур, що фіксувалися на території Чернівецької області за весь час метеоспостережень. Наразі він складає +37,7º, який було зафіксовано у серпні 1946 році. Майже так само жарко було у липні 2007-го, коли максимальна температура повітря досягла позначки +37,4º. Та чи встояв рекорд, дізнаємося завтра. 

Що ж до грозових дощів, то нічого екстремального від них синоптики не очікують. Навіть більше. Зважаючи, що через недостатність опадів і жарку погоду рівень води у річках краю нижчий від звичного майже на півметра, дощі можуть їх трохи наповнити.​