”Prevenirea și protecția împotriva inundațiilor în bazinele superioare Prut și Șiret, prin punerea în aplicare a unui sistem modern de monitorizare cu stații automate - EAST AVERT”
MIS ETC 966
Graniţe comune. Soluţii comune
Кульбіда у Чернівцях напрогнозував спеку і англійську зиму

Image title

Керівник гідрометеорологічної служби України Микола Кульбіда перебував у Чернівцях у зв’язку із проведенням міжнародної конференції з питань протиповеневого захисту. Із собою він «привіз» на Буковину  чергову порцію спеки. Яка, за його словами, утримається протягом двох тижнів. Причому якщо на території Чернівецької області погода за цей час може дещо змінюватися, то на решті території України всю першу половину серпня буде дуже сухо і жарко - до плюс 35-38 градусів. 

- Спекотним видасться і серпень в цілому, а дощі можливі здебільшого у другій половині місяця, - каже М. Кульбіда. – Що ж до осені, то в останні двадцять років за рахунок продовження літа вона скоротилася майже на два тижні. Попри це, стійкий перехід до сталих осінніх температур відбувається у звичний термін: як і 50-т, і навіть 80 років тому. 

Ще більше глобальне потепління позначилося на зимах. У середньому зима в Україні тепер на два градуси тепліша. До речі, за підрахунком учених, один градус збільшення температури взимку економить Україні до 20 мільйонів тонн вугілля та значну кількість газу. 

З точки зору економії енергоносіїв, чергова зима також має бути вигідною. «Однозначно зима буде теплою, бо іншої у нас уже не буде. Хоча взимку зберігатиметься імовірність коротких періодів сильного похолодання, яке може часом досягати навіть рекордних значень, - прогнозує М. Кульбіда. –Та при збереженні нинішніх темпів зростання температури через 15-20 років про зиму у звичному розумінні слова взагалі забудемо. Вона перетвориться на уявну, подібну до сучасної англійської».