«Попередження і захист від паводків в верхніх частинах басейнів річок Прут і Сірет шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EAST AVERT»
MIS ETC 966
Спільні кордони. Спільні рішення
25 вересня 2015
Робоча зустріч 2-го тренінгового цільових груп великомасштабного проекту «EAST AVERT MIS ETC 966

25 вересня 2015 року в м. Вижниця Чернівецької області відбулася робоча зустріч цільових груп транскордонного проекту «Попередження і захист від паводків у верхній частині басейнів річок Прут і Сірет шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями - «EAST AVERT MIS ETC 966» Спільної операційної програми ЄС «Румунія-Україна-Республіка Молдова» у басейні р. Черемош у Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

На зустрічі, яка проводилася в залі засідань Вижницької районної державної адміністрації з вітальним словом виступили представники владних структур Івано-Франківської та Чернівецької області.

На робочій зустрічі були присутні учасники проекту від Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів, Чернівецького центру з гідрометеорології та Державного технічно-наукового центру «Екоресурс», а також спостерігачі гідропостів.

Відповідно до програми робочої зустрічі на пленарних засіданнях, були заслухані презентації фахівців на наступні теми:

- Основні поточні результати проекту;

- Перспективи розвитку гідрометеорологічної мережі в рамках реалізації проекту EAST AVERTMIS ETC 966;

- Завдання і досвід взаємодії з цільовими групами проекту в ході його виконання:

- Картографування повеней і зон ризиків із застосуванням геоінформаційних систем

-Альтернативні можливості моделювання та картування сценаріїв повеней і ризиків. Застосування сучасних інформаційних технологій для взаємодії місцевих громад з системами попередження і управління ризиками, пов'язаними з повенями;

- Врахування антропогенних чинників екологічної небезпеки, очікувані результати та подальші спільні кроки.

В презентації від Чернівецького ЦГМ були висвітлені питання стосовно стану діючої мережі гідрометспостережень, технічного переоснащення гідрологічних постів, а також участі спостерігачів у заходах з реалізації проекту.